Zakładanie Bloga w Trzech Pierwszych Krokach

Założenie Bloga wymaga zakupu trzech podstawowych usług wirtualnych i są to kolejno:

1. Hosting  2. Domena 3. Certyfikat SSL

Na krajowym rynku online jest wiele firm oferujących wszystkie usługi na raz.

1. Hosting – jest to usługa polegająca na udostępnieniu nam fizycznej części dysku komputera, mającego stały dostęp do internetu w celu opublikowania tam swoich plików (w naszym przypadku będą to pliki z treściami bloga).  Dostęp do hostingu przyznawany nam jest zwykle z panelem administracyjnym, pozwalającym na dostęp do niezbędnych nam usług sieciowych typu: konta e-mail, bazy danych, konta ftp, instalatory gotowych skryptów CMS.

Naszym zdecydowany faworytem jest hosting od firmy JCHost., oferujący gotowe rozwiązanie dla naszych blogowych potrzeb. Firma ta oferuje hosting gotowych skryptów blogowych tj. Hosting Dedykowany WordPress oraz Hosting Dedykowany Magneto.

Wybór gotowego rozwiązania polecamy szczególnie dla osób nie posiadających wiedzy na temat działania protokołu ftp oraz instalacji skryptów CMS na zewnętrznych dyska twardych. Jest to rozwiązanie ograniczające nasz czas, energię i nerwy, które na bazie własnych doświadczeń polecamy.

Zgodnie z niezależnymi rankingami hosting ten oceniany jest najwyżej wśród innych dostępnych platform i utrzymuje ocenę 4.99/5.00 na podstawie ponad 500 opinii klientów (stan na dzień 01.04.2020r).

Ponadto dostawca gotowych platform blogowych posiada najbardziej atrakcyjny dla nas program partnerskich, z którego szczegółami zapoznać się możemy Tutaj.

Ad. 2. Domena – jest to nazwa kończąca się jedną z wielu dostępnych końcówek np. .pl .net .org .com itp. Pod tą nazwą prowadzić będziemy naszego bloga. Istotnym jest aby była ona łatwa do zapamiętania oraz oryginalna na tle naszej przyszłej konkurencji.

Ad. 3. Certyfika SSL – jest to usługa szyfrowania wymiany informacji pomiędzy naszą przeglądarką a hostingiem. Zabezpiecza wymianę informacji przed przechwyceniem przez osoby trzecie. Certyfikat SSL zmienia początek naszego adresu internetowego z „http” na „https”, a jego użycie ma obecnie również kluczowe znaczenie w późniejszym pozycjonowaniu strony internetowej i jest zalecane przez pracowników Google.

Cechy dobrego dostawcy w.w. usług wirtualnych to w przypadku osób rozpoczynających karierę w branży blogowej są następujące; rozbudowany system wsparcia Klienta, wysoki up time, porządne zabezpieczenia przeciwko atakom na stronę www np. CloudFlare.

Polecamy zapoznać się z innymi stronami:
Ogólne założenia teoretyczne przy zakładaniu bloga

Jeden komentarz

Dodaj komentarz